Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 272 335 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


Hodowla koni zimnokrwistych w Janowie


Grzegorz Napiwodzki to początkujący hodowca koni zimnokrwistych. Swoją przygodę z końmi rozpoczął w bardzo nietypowy sposób, ponieważ to za sprawą nie żyjącego już ojca zakupił w 2001 r. swoją pierwszą klacz w typie zimnokrwistym. Cztery lata później posiadał już pierwsze konie z pełnymi rodowodami. Były to konie ze Stadniny Maatenhoof: gniada klaczka Alma (Karel van Gaasbeek - Atlanta po Arkan) i kasztanowaty ogierek Alex (Karel van Gaasbeek - Ara po Bramin). Od tej pory hodowla nabierała rozpędu do tego stopnia, że w pewnym momencie stadnina liczyła ok. 20 sztuk. Z tej stawki zostały wyselekcjonowane najlepsze klacze, od których były hodowane źrebięta. W roku 2006 przyszedł czas na kupno własnego reproduktora. Był to gniady Ares (Brytan - Arnika po Arkan) o wymiarach 166-250-32 zbonitowany na 80 punktów. Już rok później potwierdził swoją wartość hodowlaną, zdobywając tytuł czempiona ogierów podczas I wystawy koni hodowlanych w Janowie:

Tego samego roku
pan Grzegorz rozpoczął współpracę z panem Henrykiem Strzeleckim - hodowcą koni zimnokrwistych z podlasia. Owocem tego są zakupione klacze, które budują stado w Janowie po dzień dzisiejszy: Pralina (Santos - Petra po Hindus), Bukla (Markus D'oosthof - Brama po Pałąk), Szyla (Markus D'oosthof - Szarfa po Senior), Frida (Vigor - Fonia po Fonik), Frolena (Bramin II - Fauna po Rulonek), Tigresse de Maucourt rasy arden francuski (Jumbo de Maucourt - Mado de Maucourt po Ecu de Ruisseau), Ryfka (Homer - Rolka po Rolltan). Ostatnia z wymienionych klaczy w roku 2008 zdobyła tytuł czempionki na wojewódzkiej wystawie koni zimnokrwistych w ODR Olsztyn:

Początek roku 2009 okazał się przełomowym momentem w hodowli pana Grzegorza. Do stada dołączył kasztanowaty francuski arden Rio du Dol (Dollard Moulin - Lyre du Dol po Amoureux Pienne) o wymiarach 163-240-33 i bonitacji 83 punkty. Dobierane konie pana Napiwodzkiego mają służyć polepszeniu jakości koni hodowanych na terenie całego kraju. Zapraszamy do współpracy.

Kontakt:
Tel:668-187-786
(0-89)6264126


Adres e-mail: maciek.koniarz@wp.pl


ul. Zembrzuska 14
13-113 Janowo
(powiat nidzicki)
woj. warmińsko - mazurskie


Podziel się

komentarze (1591) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


Licznik odwiedzin:  3 140 635  

O mnie

Witam.
Nazywam się Maciek i mam obecnie 16 lat. Na swoim blogu opisuję nasze konie i związane z nimi wydarzenia. Zapraszam do oglądania i komentowania stada.
E-mail: maciek.koniarz@wp.pl
GG: 11438173

O moim bloogu

Właścicielem stajni w Janowie jest Grzegorz Napiwodzki. Hodowlą koni zimnokrwistych zajmuje się od kilku lat. Rodowody posiadanych koni opierają się głównie na krwi ardeńskiej.

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Statystyki

Odwiedziny: 3140635
Wpisy
  • liczba: 104
  • komentarze: 134917
Galerie
  • liczba zdjęć: 57
  • komentarze: 20
Bloog istnieje od: 3052 dni