Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 271 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

V Wystawa Koni Zimnokrwistych w Janowie !

Skocz do komentarzy

Nasza Mała Ojczyzna już po raz piąty gościła hodowców i miłośników koni zimnokrwistych niemal z całej Polski. Wystawa rozpoczęła się polową mszą święta i przywitaniem przybyłych gości,hodowców oraz władz z terenu naszego województwa. Nadzwyczaj licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać 20 koni zimnokrwistych: 11 klaczy i 9 ogierów. Stawka była bardzo wyrównana,co skutkowało często bardzo długimi obradami komisji, w skład której wchodzili: Andrzej Kopczyk, Jerzy Gawarecki, Adam Domżała oraz Henryk Kuhn. Oto wyniki pracy członków komisji oraz zdjęcia koni:


Zdjęcia klaczy :

1. I miejsce zajęła klacz Laura Van de Vleethoeve uzyskując 47 pkt. Właścicielem klaczy jest pan Szultka Roman zamieszkały w Sąpolnie, województwo pomorskie.

2. II miejsce zajęła klacz Birma uzyskując 46,5 pkt. Właścicielem klaczy jest pan Strzelecki Henryk zamieszkały w Łomży, województwo podlaskie.

3. III miejsce zajęła klacz Matura uzyskując 46 pkt. Właścicielem klaczy jest pan Wolak Jarosław  zamieszkały w Dobrym Mieście, województwo warmińsko-mazurskie. Klacz zdobyła również tytuł Championa Publiczności.

4. IV miejsce zajęły klacze:  Malorita i Holandia, uzyskując po 45 pkt. Właścicielem klaczy jest pan Derlecki Andrzej zamieszkały w Grabowie, województwo pomorskie.

Malorita:

Holandia :

 

5. V miejsce zajęła klacz Frolena uzyskując 44,5 pkt. Właścicielem klaczy jest pan Napiwodzki Grzegorz zamieszkały w Janowie, województwo warmińsko-mazurskie.


6. VI miejsce zajęły klacze: Salwa i Jagienka uzyskując po 44 pkt. Właścicielem klaczy Salwa jest pan Symonowisz Tomasz zamieszkały w Jedzbarku, zaś Jagienki Golon Zbigniew zamieszkały w Korpelach, województwo warmińsko-mazurskie.

Salwa:


Jagienka :

7. VII miejsce zajęły klacze: Balbina i Horda uzyskując po 43 pkt. Właścicielem klaczy jest pan Janicki Andrzej zamieszkały w Bukowcu Wielkim, województwo warmińsko-mazurskie.

Balbina :

Horda:


Zdjęcia ogierów :

1. I miejsce zajął ogier Mandarin 2 uzyskując 46,5 pkt. Właścicielem ogiera jest pan Zadrożny Jan zamieszkały w Starym Dworze, województwo warmińsko-mazurskie. Ogier zdobył również tytuł Championa Publiczności.


2. II miejsce zajął ogier Archimedes uzyskując 46 pkt. Właścicielem ogiera jest pan Szultka Roman zamieszkały w Sąpolnie, województwo pomorskie.


3. III miejsce zajął ogier Inbrug uzyskując 45,5 pkt. Właścicielem ogiera jest pan Derlecki Andrzej zamieszkały w Grabowie, województwo pomorskie.


4. IV miejsce zajął ogier Bos uzyskując 45,5 pkt. Właścicielem ogiera jest pan Giers Krzysztof  zamieszkały w Lubominie, województwo warmińsko-mazurskie.


5. V miejsce zajeły ogiery: Aser i Lis II uzyskując po 45 pkt. Właścicielem Asera jest pan Wiszowaty Grzegorz zamieszkały w Grabowie(woj.podlaskie), zaś Lisa II Stadnina Koni w Nowych Jankowicach, którego wystawiał również Grzegorz Wiszowaty.

Aser:


Lis II :


6. VI miejsce zajął ogier Titan de Rosiere uzyskując 44,5 pkt. Właścicielem ogiera jest Stado Ogierów w Ketrzynie, zaś wystawiał go pan Kornacki Andrzej zamieszkały w Hartowcu, województwo warmińsko-mazurskie.


7.VII miejsce zajął ogier Jupiter uzyskując 42,5 pkt. Właścicielem ogiera jest pan Kruszewski Janusz zamieszkały w Rejsytach, województwo warmińsko-mazurskie.


 

 

 

 

Większość zdjęć zostało wykonanych przez Mateusza Kaca, za co serdecznie dziękujemy.V Wystawa Hodowlanych Koni Zimnokrwistych zakończyła się poczęstunkiem i podsumowaniem całej imprezy. Jesteśmy bardzo zadowoleni,że nasza wystawa z roku na rok gromadzi coraz większą publiczność, a stawka koni nie była gorsza niż w latach ubiegłych. Warto podkreślić, iż jedną z największych atrakcji był pokaz kaskaderski Jakuba i Alicji Ciemnoczołowskich, którzy swoimi popisami wywoływali zdumienie publiczności i nagradzani byli gromkimi brawami. Na zakończenie chcielibyśmy podziękować przede wszystkim  sponsorom i wszystkim tym,którzy pomagali w przygotowaniach, ponieważ bez Nich taka impreza nie mogłaby się odbyć. Słowa uznania należą sie również hodowcom,którzy zaszczycili nas swoja obecnością . Zapraszamy wszystkich na przyszłoroczną wystawę.

Podziel się


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

Licznik odwiedzin:  4 203 769  

O mnie

Witam.
Nazywam się Maciek i mam obecnie 16 lat. Na swoim blogu opisuję nasze konie i związane z nimi wydarzenia. Zapraszam do oglądania i komentowania stada.
E-mail: maciek.koniarz@wp.pl
GG: 11438173

O moim bloogu

Właścicielem stajni w Janowie jest Grzegorz Napiwodzki. Hodowlą koni zimnokrwistych zajmuje się od kilku lat. Rodowody posiadanych koni opierają się głównie na krwi ardeńskiej.

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Statystyki

Odwiedziny: 4203769
Wpisy
  • liczba: 105
  • komentarze: 157333
Galerie
  • liczba zdjęć: 57
  • komentarze: 20
Bloog istnieje od: 3149 dni